logo

Znaczenie suplementów diety w chorobach stawów


Jak skutecznie dbać o stawy?

O stawy należy dbać od najmłodszych lat, żeby w późniejszym wieku uniknąć bóli oraz poważniejszych schorzeń z nimi związanych. W tym celu należy przede wszystkim nie zapominać o aktywności fizycznej. Siedzący tryb życia, niezdrowa dieta oraz nadwaga mogą prowadzić do znacznego obciążenia stawów, co w efekcie powoduje ból, a nawet choroby. Właśnie dlatego tak ważne jest, żeby właściwie o nie zadbać. Pomoże w tym regularne uprawianie sportu, utrzymywanie właściwej wagi ciała oraz odpowiednia dieta. Nie bez znaczenia będzie także dodatkowa ochrona, w postaci suplementacji.

Nie od dziś przecież wiadomo, że lepiej zapobiegać chorobom niż je leczyć. Właśnie w tym celu warto regularnie przyjmować dawki suplementów, które dodatkowo wzmacniają stawy i mogą przeciwdziałać chorobom. Zwyrodnienie czy zapalenie stawów jest nie tylko bolesne, ale może znacząco wpłynąć na jakość Twojego życia. Najzdrowsze dla stawów są glukozamina i chondroityna, które zawarte są w owocach morza. Jeśli nie zdarza Ci się często jeść takich specjałów, to braki tych składników możesz uzupełnić suplementacją.

Najpopularniejsze suplementy diety na stawy

Najczęstsze problemy ze stawami mają sportowcy, którzy narażeni są na ich częste przeciążenia. Właśnie dlatego osoby szczególnie aktywne, ale też otyłe powinny dużą wagę przykładać do dbania o stawy.

Obecnie na rynku dostępnych jest szereg różnych suplementów diety, mających na celu wzmacnianie właśnie tej części ciała. Oprócz tabletek z glukozaminą i chondroityną, które należą do najważniejszych składników, można wyróżnić także wiele innych.

Zaliczać się do nich będą między innymi preparaty z kolagenem. Wbrew pozorom nie działa on jedynie na piękna cerę, ale zapewnia również właściwe funkcjonowanie stawów. Jego niedobór może powodować zmniejszenie sprawności, więc warto uzupełniać go w suplementacji. Bardzo cenny jest również tran, ponieważ nie tylko łagodzi bóle stawowe, ale wpływa na zatrzymanie procesu niszczenia tkanki stawowej. Warto również sięgać po kwas hialuronowy, który ma dobroczynne działanie.

Silnym bólom oraz spożywaniu mocnych leków można skutecznie przeciwdziałać. Podstawą jest zdrowy tryb życia, który uzupełniany będzie właściwą suplementacją.