logo

Wspomaganie trawienia


Problemy trawienne – co je wywołuje?

Na układ pokarmowy oraz właściwe trawienie pokarmów wpływ ma nie tylko codzienna dieta. Zdarzyć się może, że to nasz organizm nie zawiera wszystkich niezbędnych składników, które skutecznie trawią przyjmowane pożywienie. Do przyczyn dolegliwości trawiennych można również zaliczyć wirusy. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje to, w jaki sposób się odżywiamy. Kaloryczne, tłuste oraz mocno przetworzone jedzenie sprawia, że nasz organizm może nie poradzić sobie z jego trawieniem oraz wykorzystaniem we właściwy sposób, czyli do produkcji energii.

W dzisiejszych czasach problemy z trawieniem to bardzo powszechny problem, wynikający ze złej diety, niedoboru błonnika lub niedostatecznej ilości wyprodukowanych enzymów trawiennych.

Jakie preparaty skutecznie wspomagają trawienie?

Problemy trawienne są bardzo nieprzyjemne i mogą znacząco wpłynąć na komfort codziennego życia. Do objawów problemów z trawieniem zalicza się między innymi: zgagę, biegunki, gazy czy wzdęcia. Zbyt często powtarzanie się tych dolegliwości może być bardzo uciążliwe. Właśnie dlatego warto wspomagać procesy trawiennie odpowiednią suplementacją. Należy stosować takie produkty, które dostarczą organizmowi enzymy trawienne, ale także różnego rodzaju zioła czy inne preparaty naturalne, zawierające składniki, wspomagające trawienie.

Enzymy trawienne nie tylko wspomagają trawienie, ale ułatwiają wypróżnianie, dzięki czemu możliwe jest pozbycie się niechcianych substancji z organizmu. Podobnie mogą działać niektóre napary ziołowe przygotowywane na bazie pokrzywy czy mniszka lekarskiego.

Inulina czyli błonnik pokarmowy, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie jelit, i co więcej, przyczynia się do utrzymania prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach oraz do przyspieszenia pasażu jelitowego.
Z kolei suplementacja preparatami zawierającymi cholinę jest pomocna we wspomaganiu leczenia różnych schorzeń wątroby, przy skłonności do kamicy pęcherzyka żółciowego, zwiększa również rozpuszczalności cholesterolu, dzięki czemu usprawnia jego metabolizm w organizmie.

Właściwa suplementacja tego rodzaju preparatów oraz stosowanie suplementów diety pochodzenia naturalnego, skutecznie przyczyniają się do wspomagania trawienia, a co za tym idzie – uniknięcia nieprzyjemnych dolegliwości. Tego rodzaju produkty należy stosować jednak zgodnie z zaleceniami producenta zapisanymi na etykiecie – tylko w ten sposób będą działa prawidłowo.