logo

Suplementy wspomagające odchudzanie – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć


Coraz więcej osób chętnie sięga po suplementy diety, które wspomagają odchudzanie. Odpowiednio dobrane preparaty mogą wspomóc zrzucenie zbędnych kilogramów.

Jak wybrać odpowiedni suplement diety?

Piękna i szczupła figura to marzenie wielu osób. Obecnie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom medycyny znacznie łatwiej osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Na rynku dostępne są bowiem suplementy diety, które wspomagają i przyspieszają utratę zbędnych kilogramów.

Oczywiście, żeby efekt odchudzania był zdrowy i bezpieczny, należy przestrzegać kilku najważniejszych zasad i przyjmować jedynie sprawdzone suplementy diety. Preparaty zatwierdzone przez EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności) oraz przyjmowane zgodnie z zaleceniami będą nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne w użyciu.

Warto jednak, żeby zażywaniu suplementów odchudzających towarzyszyło także zdrowe odżywianie oraz aktywność ruchowa. Zalecają to nawet producenci preparatów, ponieważ chociażby produkty, które zawierają L-karnitynę, powinny być przyjmowanie przy wzmożonym wysiłku fizycznym, co wpływa na wzmocnienie skuteczności ich działania.

Rodzaje suplementów odchudzających

Przed rozpoczęciem przyjmowania suplementów diety należy zastanowić się, które z nich będą najlepsze. Każdy organizm jest inny, więc należy dobrać preparat zgodnie z osobistymi potrzebami. Warto w tym celu skonsultować się ze specjalistą – on pomoże dobrać suplementy diety o określonym składzie. Możesz także samodzielnie poszukać informacji i na ich podstawie wybrać produkt odpowiedni dla siebie.

Suplementy wspomagające odchudzanie dzielą się na trzy grupy:
  • Preparaty hamujące apetyt to produkty skierowane do osób, które nie potrafią powstrzymać się od jedzenia. Suplementy diety z tej grupy sprawią, że zmniejszone będzie łaknienie.
  • Preparaty przyspieszające spalanie tłuszczu powinny przyjmować osoby, które na co dzień regularnie ćwiczą. Suplementy diety połączone z aktywnością fizyczną jeszcze skuteczniej wspomagają zrzucanie kilogramów.
  • Preparaty blokujące wchłanianie tłuszczów powinny przyjmować osoby, które mają trudność ze zmianą nawyków żywieniowych oraz regularnymi ćwiczeniami.

W zależności od Twojego codziennego stylu życia, powinieneś wybrać suplementy diety dostosowane do Ciebie.