logo

Suplementy diety na pamięć i koncentrację


Czy warto sięgać po tego rodzaju preparaty?

Obecnie żyjemy w czasach, w których nieustannie spieszymy się oraz stresujemy. Większość osób ma wiele spraw na głowie i czasami trudno jest nadążyć za tempem codzienności. Są jednak takie sytuacje, w których potrzebne jest całkowite skupienie, co wbrew pozorom wcale nie zawsze jest proste.

W takich przypadkach rozwiązaniem może okazać się przyjmowanie dodatkowych suplementów, które wspomagają koncentrację oraz pamięć. Są to jedne z najczęściej wybieranych i stosowanych preparatów przez osoby w każdym wieku.

Tego rodzaju preparaty będą przydatne dla :

· Uczniów i studentów przed ważnymi egzaminami, takimi jak sesja czy matura,

· Osób, mających problem z pamięcią krótkotrwałą lub takich, które nie potrafią zapamiętać krótkich informacji,

· Osób, które nie potrafią skupić się i skoncentrować na jednym zadaniu,

· Osób starszych, które z racji wieku mogą mieć trudności z pamięcią.

Wszystkie takie suplementy diety zawierają odpowiednie witaminy oraz minerały, które w naturalny sposób wpływają na poprawę koncentracji oraz usprawniają pracę mózgu.

Co wchodzi w skład suplementów diety, wspomagających pamięć?

Suplementy diety na pamięć i koncentrację będą odpowiednie niemal dla każdego, ze względu na dobroczynne składniki, które zawierają. Wśród nich wyróżnić można chociażby lecytynę czy kofeinę, które działają pobudzającą na pracę mózgu, a jednocześnie ułatwiają skupienie się.

W skład preparatów na pamięć oraz koncentracje często wchodzi:

· Miłorząb japoński – ma właściwości przeciwutleniające, a wszystkie suplementy, które mają go w składzie wpływają na zmniejszanie uszkodzeń, powstałych w wyniku procesu starzenia się komórek.

· Żeń-szeń – ten składnik bardzo często można spotkać w preparatach przeznaczonych dla osób uczących się. Tabletki z żeń-szeniem przyjmują studenci w trakcie nauki do sesji.

· Tran - to tłuszcz, który otrzymywany jest z wątroby rekina. Wpływa nie tylko na wzmocnienie układu odpornościowego, ale też na poprawę funkcjonowania mózgu

· Kofeina – działa pobudzająco i minimalizuje uczucie zmęczenia. Dzięki temu pozytywnie wpływa na koncentrację oraz pamięć.

· Lecytyna – ułatwia zapamiętywanie, uczenie się, polepsza zdolność koncentracji, pomaga w stanach depresyjnych.

Zdolności do zapamiętywania niektórych rzeczy i koncentracji bardzo często wynikają z uwarunkowań genetycznych, ale też odpowiedniej diety. Brak jakiegokolwiek składnika odżywczego można skutecznie uzupełnić odpowiednim suplementem.