logo

Suplementy diety dla seniorów


Osoby starsze powinny wyjątkowo zadbać o swoje zdrowie, jeśli chcą cieszyć się pełnią sił. Dzięki dostępnym na rynku suplementom diety możliwe jest uzupełnienie witamin i składników mineralnych w organizmie, które poprawiają pracę narządów oraz chronią przed chorobami.

Dlaczego osoby starsze powinny przyjmować suplementy diety?

Seniorzy, a więc osoby po 60. roku życia, powinni szczególną wagę przywiązywać do własnego zdrowia oraz sposobu odżywiania. To wiek, w którym powinno się dodatkowo wspomagać prawidłowe funkcjonowanie swojego organizmu poprzez przyjmowanie suplementów diety. W codziennym jadłospisie seniorów może nie być dostarczana wystarczająca ilość wartości odżywczych. W takich sytuacjach należy uzupełnić braki odpowiednią suplementacją. To skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny sposób, żeby zapewnić organizmowi niezbędne witaminy i składniki mineralne.

Właściwie dobrane suplementy diety mogą również korzystnie wpłynąć na wzmocnienie zdrowia, układu odpornościowego, a także uchronić przed negatywnymi i nieprzyjemnymi dolegliwościami związanymi z wiekiem.

Suplementy diety polecane osobom starszym

Suplementy diety, podobnie jak inne produkty, mogą się od siebie różnic składem oraz przeznaczeniem. Seniorzy zazwyczaj bardzo często przyjmują także szereg innych leków na różne choroby przewlekłe. Właśnie dlatego warto skonsultować przyjmowanie dodatkowych preparatów z lekarzem.

Niektóre suplementy diety są szczególnie wskazane do stosowania przez osoby starsze i warto, żeby były przyjmowane regularnie. Zaliczają się do nich chociażby preparaty z witaminą C, czyli doskonałym antyoksydantem, pomagającym w zapobieganiu i leczeniu chorób. Warto, żeby seniorzy suplementowali także witaminę A, która bardzo korzystnie wpływa na wzrok, a jest to szczególnie ważne dla osób w tym wieku.

Seniorzy często cierpią na osteoporozę, czyli chorobę związaną z niską jakością tkanki kostnej. W związku z tym osobom starszym pomocne mogą być suplementy diety, zawierające wapń. Równie ważna jest odpowiednia ilość żelaza w organizmie, ponieważ odpowiada za produkcję czerwonych krwinek. Wpływa również na opóźnienie procesu starzenia oraz może skutecznie chronić przed miażdżycą.

Regularne i rozsądne stosowanie suplementów diety przez osoby starsze będzie miało pozytywny wpływ na zdrowie seniorów.