logo

Spalanie kalorii dzięki suplementom diety - prawda czy mit?


Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju produktów, mających na celu walkę o piękną sylwetkę. Nic zatem dziwnego, że spalacze tłuszczu zyskują coraz większą popularność. Ważne jest jednak, żeby wybierać tego rodzaju preparaty rozsądnie i stosować się do zaleceń producenta.

Czym są spaLacze kalorii?

Suplementy diety, których zadaniem jest redukcja tkanki tłuszczowej są jednymi z najchętniej wybieranych preparatów na rynku. Wiele osób decyduje się na nie, ponieważ chce w szybki i skuteczny sposób schudnąć. Częściowo rzeczywiście jest to działanie, które może przynieść zamierzony skutek.

Oczywiście nie bez znaczenia jest zdrowa dieta i aktywność fizyczna. To podstawowe warunki, dzięki którym zadbamy o własną sylwetką. Przyjmowanie odpowiednich suplementów diety może jednak być doskonałym sposobem na redukcję tłuszczu w organizmie.

Wynika to przede wszystkim ze specyfiki tego rodzaju preparatów. Są to bowiem odpowiednio dobrane składniki odżywcze, które skomponowane we właściwy sposób mogą pozytywnie wpływać na redukcję tkanki tłuszczowej. W związku z dużą dostępnością na rynku zróżnicowanych preparatów, bardzo ważny jest wybór najlepszych produktów, które rzeczywiście będą działać w oczekiwany sposób.

Wpływ suplementów na spalanie kalorii

Popularne spalacze tłuszczu wśród suplementów diety wyróżniają się przede wszystkim składem. Jak sama nazwa wskazuje ich podstawowym przeznaczeniem jest wspomaganie redukcji tkani tłuszczowej. Właśnie dlatego wśród składników najpopularniejszych preparatów tego rodzaju można wyróżnić: kofeinę, guaranę, L-karnitynę, efedrynę czy ekstrakt z zielonej herbaty. Są to tak zwane termogeniki, czyli substancje, które skutecznie wzmagają produkcję ciepła przez organizm, czego efektem będzie szybsze spalanie kalorii.

Wszystkie suplementy diety, zawierające takie składniki, wspomagają nie tylko redukcję tkanki tłuszczowej. Ich pozytywnym efektem działania jest również wzrost wytrzymałości i wydolności organizmu, co umożliwia dłuższe treningi. W taki właśnie sposób możliwe jest szybsze i dużo większe spalanie kalorii, niż normalnie.

To wszystko sprawia, że po tego rodzaju suplementy diety najchętniej sięgają przede wszystkim sportowcy oraz osoby aktywne fizycznie.