logo

Najlepsze suplementy diety wzmacniające kości i stawy


Odpowiednia kondycja naszych kości i stawów przekłada się na ogólną sprawność ruchową, a także nasze samopoczucie. Wraz z upływem lat układ kostny naszego organizmu ulega demineralizacji i odwapnieniu, co w konsekwencji prowadzi do zwiększenia ryzyka jego łamliwości. Spowolnieniu ulegają również procesy regeneracyjne, pozwalające na wrócenie do formy po różnego rodzaju urazach. Także właściwości naszych kości ulegają zmianom w wyniku takich chorób jak chociażby osteoporoza, co objawia się problemami z poruszaniem się czy bólem przy wykonywaniu codziennych czynności. W pewnym wieku warto wzbogacić dietę w elementy, które wzmacniają układ kostny oraz pozwalają dłużej cieszyć się pełną sprawnością.

W zdrowym ciele zdrowy duch

W celu poprawy stanu naszych kości oraz stawów, warto stosować odpowiednio dobrane suplementy diety, które prawidłowo uzupełnią poziom witamin i mikroelementów w naszym organizmie. Jednym z ważniejszych składników dla układu kostnego jest kolagen. Ta substancja nie odpowiada jedynie za gładką cerę. Jej obecność wpływa także na funkcjonowanie stawów. Niedobór kolagenu może prowadzić do problemów z poruszaniem się, chronicznych bólów podczas poruszania się czy znacznie obniżonego komfortu związanego z chodzeniem. Elementami odpowiedzialnymi za prawidłowy stan naszych kości są także tran oraz kwas hialuronowy. Tłuszcz pozyskiwany z ryb, zwłaszcza ten z wątroby dorsza, jest nieocenionym składnikiem, który zapobiega bólom stawów, a także zatrzymuje proces niszczenia tkanki stawowej. Natomiast kwas hialuronowy wpływa na odpowiednie działanie stawu kolanowego, biodrowego, skroniowo-żuchwowego oraz skokowego.

Nie można zapominać także o niezwykle ważnym składniku mineralnym, jakim jest wapń. To jego obecność decyduje w największej mierze o kondycji naszych kości i stawów. Obniżona zawartość wapnia powoduje zwiększenie tendencji do ich łamliwości, a także zmniejsza zdolności regeneracyjne. Jednocześnie należy zadbać o odpowiedni poziom witaminy D3, która wpływa na jego przyswajanie.

Wzmocnij kości zanim pojawią się problemy

Ból stawów bywa uciążliwy i może skutecznie przeszkadzać nam w codziennym funkcjonowaniu. Nawet najprostsze czynności mogą stać się problematyczne, jeśli nie zadbamy wcześniej o kondycję naszego układu kostnego. Aby na starość cieszyć się dobrym zdrowiem, warto stosować odpowiednią dietę oraz nie pomijać kwestii sprawności fizycznej. Jednak współczesny tryb życia nie zawsze pozwala nam na dopilnowanie tych tematów. Warto wtedy uzupełnić dietę w potrzebne witaminy i mikroelementy, które wpływają na działanie całego układu kostnego.