logo

Kontrola wagi przy użyciu suplementów diety


Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz ze zbliżaniem się tej pory roku z coraz większym przerażeniem spoglądamy na wałki tłuszczyku, które nie wiedzieć skąd, w trakcie zimy, otoczyły nasze jak dotąd wysportowane i smukłe ciała. W takim stanie nie można przecież pokazywać się na plaży! Trzeba działać! Zdrowa dieta, ograniczanie kalorii, więcej ruchu i wysiłku fizycznego. Takie mamy postanowienia, kiedy pierwsze ciepłe promienie słoneczne zaczynają ogrzewać nasze twarze. Smutna prawda jest jednak taka, że na planach się niestety najczęściej kończy. No ale postanowień się nie łamie, więc do dzieła! Ustalamy z dietetykiem plan posiłków, wyrzucamy z diety puste kalorie. Odkurzamy karnety na siłownię. Ale chcemy szybciej i lepiej.

Suplementy diety pomocą w walce z nadwagą

Doskonałym sposobem na przyspieszenie efektu utraty wagi są wybrane suplementy diety, szczególnie te zawierające ekstrakty z zielonej herbaty, guarany czy l-karnityna, pozwalające utrzymać wysoki poziom energii, a specjalnie dobrane witaminy wspomagają przemianę materii i są doskonałym towarzyszem w drodze do szczupłej sylwetki. Do składników wspierających osiągnięcie i utrzymanie upragnionej masy ciała można również zaliczyć błonnik. Pomaga on utrzymać uczucie sytości. Dodatkowo witaminy z grupy B czy witamina C wpływają na metabolizm. Wysiłek fizyczny powoduje wydalenie tych składników z organizmu, dlatego też konieczne jest ich uzupełnianie.

Walka z nadwagą to bardzo duży wysiłek zarówno fizyczny, jak i mentalny. Utrzymanie rygoru diety oraz cykliczności ćwiczeń to zdecydowane filary budowy wymarzonej sylwetki. Suplementy diety są w tym zakresie doskonałym uzupełnieniem utraconych na skutek wysiłku fizycznego lub niedostarczonych z powodu diety składników koniecznych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a ich działanie wspomagające metabolizm i utrzymanie wysokiego poziomu energii w pozytywny sposób wpływają na utratę lub utrzymanie wagi. Należy jednak pamiętać, że żadne suplementy nie zastąpią uporu w dążeniu do wyznaczonego celu, zrównoważonej diety i zdrowego sposobu życia.