logo

Dlaczego suplementy diety pomagają w leczeniu?


Suplementy diety a leczenie

Nie od dziś wiadomo, że sposób odżywiania się i właściwa dieta ma bardzo duży wpływ na zdrowie człowieka. Wielu specjalistów potwierdza także, że dobrze ułożony jadłospis może być najbardziej skuteczną profilaktyką przed poważnymi chorobami. Żeby prawidłowo funkcjonować, organizm człowieka potrzebuje wielu mikroskładników, które nie zawsze w całości dostarczane są w codziennej diecie. Część z nich może natomiast być uzupełniana za pomocą suplementów diety.

Preparaty te zawierają bowiem witaminy i minerały, które mogą okazać się niezbędne w przypadku niektórych schorzeń czy dolegliwości. Stosowanie suplementów diety, zawierających te substancje, może dobrze wpłynąć chociażby na wzrost odporności. W okresie jesienno-zimowym przyjmowanie suplementów z dodatkową dawką witamin może wspomóc nas w walce z przeziębieniem.

Podobnie będzie w przypadku osób cierpiących na problemy z krzepliwością krwi, za którą odpowiedzialna jest witamina K. W takiej sytuacji również warto wspomagać leczenie dodatkowymi suplementami diety, które ją zawierają. Oczywiście łączenie suplementów diety z innym lekami powinno zostać skonsultowane z lekarzem dla pewności, że nie zawierają one dublujących się substancji czynnych.

Przyjmowanie suplementów diety w trakcie choroby

Suplementy diety są nie tylko skutecznym wsparciem codziennej diety, ale dzięki swoim właściwościom stanowią również cenną profilaktykę. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na przyjmowanie tych preparatów, które mają realny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku osób przewlekle chorych, starszych i przyjmujących leki. W takim przypadku należy skonsultować przyjmowanie suplementów diety z lekarzem. Być może okaże się tak, że lekarz zaleci stosowanie dodatkowych suplementów. Mogą one wówczas skutecznie uzupełniać się z innymi przyjmowanymi środkami farmaceutycznymi, co przełoży się również na efektywność całego leczenia.