logo

Czy warto podawać suplementy diety dzieciom?


Jakie suplementy diety będą najlepsze dla dziecka?

Wraz z rozwojem dziecko potrzebuje dostarczać do organizmu szereg rozmaitych witamin i minerałów. Wiele z nich przyjmowanych jest wraz z dietą, jednak może to być niewystarczająca ilość. Zdarza się tak szczególnie wtedy, gdy dziecko jest niejadkiem i trudno dobrać dla niego urozmaiconą dietę. Brak odpowiednich składników odżywczych i witamin może mieć znaczący wpływ na prawidłowy rozwój dziecka w okresie dojrzewania, a także być przyczyną późniejszych problemów ze zdrowiem.

Dla tych dzieci, które mało czasu spędzają na dworze, może to skutkować niedoborem witaminy D, która odpowiada za mocne kości i zęby, a także wpływa na układ krążenia. W takim przypadku niedobór tej substancji można skutecznie uzupełniać za pomocą suplementów diety.

Czy suplementy diety są bezpieczne dla najmłodszych?

Wielu rodziców może zastanawiać się i mieć wątpliwości, czy aby na pewno suplementy diety będą bezpieczne dla ich dzieci. Należy pamiętać, że wszystkie tego typy preparaty kontrolowane są przez SANEPID. Oznacza to, że do obiegu nie mogą zostać dopuszczone produkty, które byłyby zagrożeniem dla zdrowia.

Suplementy diety, które zostały stworzone z myślą o najmłodszych są całkowicie bezpieczne w użyciu. Ogólnodostępne suplementy mogą przyjmować dzieci od 6 roku życia. Oczywiście warunkiem jest stosowanie ich według zaleceń na opakowaniu. Nie należy podawać dzieciom większych dawek z przekonaniem, że to przyspieszy działanie suplementu. Można zdecydować się na suplementy diety, które mają mniejsze stężenie substancji zawartych w tabletkach czy syropie bądź skonsultować się dla pewności z lekarzem.