logo

Czy suplementy mogą być szkodliwe dla zdrowia?


Klienci, którzy udają się do apteki lub przeglądają sklepy internetowe, mogą spotkać się z setkami ofert suplementów diety, jednak często nie wiedzą, po który z nich sięgnąć, aby sprawdził się on w ich przypadku. Ta rynkowa różnorodność jest z jednej strony ogromnym atutem, a z drugiej źródłem problemów. Czy są jakieś zasady, którymi warto się kierować przy doborze stosowanych suplementów? Najważniejsze, aby były one bezpieczne dla człowieka, jednak czy zawsze tak jest? Czy jest możliwe, aby suplementy diety były szkodliwe dla zdrowia przynajmniej części z nas?

Kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i jakości każdego suplementu diety ma skład surowcowy. W przypadku najlepszych wyrobów można być spokojnym o to, że do naszego organizmu nie dostaną się żadne groźne dla zdrowia środki. Wynika to z faktu, że produkty takie wolne są od zbędnych dodatków syntetycznych w formie proszku – są dzięki temu łatwo przyswajalne. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się suplementy zawierające glukozaminę. To cenny składnik wspierający kondycję chrząstek stawowych. Regularne przyjmowanie tej substancji może być bardzo pomocne zwłaszcza dla osób starszych.

Tak się składa, że glukozamina nie jest zawarta w żadnym produkcie żywnościowym, jaki spożywalibyśmy na co dzień, więc warto uzupełniać jej poziom w organizmie. Służy do tego znakomity suplement składający się z czystej glukozaminy pozyskiwanej ze skorupiaków. Preparat łatwo spożywać po rozrobieniu z wodą lub innym napojem. Brak jakichkolwiek chemicznych dodatków, takich jak konserwanty, barwniki czy wypełniacze sprawia, że środek jest absolutnie bezpieczny.

Suplementy diety bezpieczne dla alergików

Wszystkie tego typu suplementy diety posiadają wymienioną wyżej cechę – nie zawierają żadnych innych substancji, które mogłyby narazić konsumentów na jakiekolwiek problemy czy dolegliwości. Oczywiście na każdym z opakowań znajduje się informacja, aby nie sięgać po produkt w przypadku uczulenia na którykolwiek z użytych składników. Pewna grupa osób może bowiem borykać się z alergią nawet na zupełnie naturalne specyfiki – to zjawiska znane medycynie.

Osoby, które chcą mieć pewność, że suplementy diety będą dla nich bezpieczne, muszą więc przestrzegać dwóch podstawowych zasad. Z jednej strony muszą sięgać wyłącznie po wyroby wolne od dodatkowych związków chemicznych, które mogą być szkodliwe i źle tolerowane przez organizm. Z drugiej strony trzeba zwracać uwagę na ewentualne problemy uczuleniowe, które w skali całej populacji ludzkiej także występują.