logo

Co wchodzi w skład różnych suplementów diety?


Czym jest suplement diety?

Trudno jednoznacznie wskazać konkretną definicję suplementów diety. W zależności od przeznaczenia tego typu preparatów, będzie ona bowiem się różnić. Jednak zdecydowanie najłatwiej uznać, że suplement może być uzupełnieniem codziennej diety każdego z nas. Zawarte w suplementach diety składniki mogą mieć działanie odżywcze, jak i fizjologiczne.

Suplementy diety występują pod postacią kapsułek, tabletek czy syropów, które umożliwiają dawkowanie według zaleceń producenta. Każdy z preparatów zawiera cenne składniki odżywcze, a także witaminy i minerały, które są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu organizmu. Jest to rozwiązanie dla każdego, kto z jakichkolwiek przyczyn nie dostarcza ich w codziennej diecie. Tego typu preparaty będą zatem stanowić doskonałe uzupełnienie diety.

Rodzaje i skład suplementów diety

Ze względu na zróżnicowany skład suplementów diety, można zaobserwować odmienne ich działanie. Niektóre tego typu preparaty składają się z minerałów i witamin, dzięki czemu można uzupełniać ich niedobór w organizmie. Są również suplementy diety, które składają się ze składników i ekstraktów roślinnych. Ich przeznaczeniem jest głównie wzrost odporności organizmu, a także poprawa i wzmocnienie funkcjonowania różnych organów wewnętrznych.

Suplementy diety składają się także z nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak omega-3, czyli tych samych, które znajdują się w takich rybach jak: łosoś, śledź czy makrela. Są to zdrowe kwasy tłuszczowe, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie tak ważnych organów jak mózg i serce. W przypadku, gdy nie są dostarczane do organizmu w zadowalających ilościach, można je uzupełnić za pomocą suplementów diety.

Dla osób z problemami trawiennymi dostępne są także suplementy, które zawierają błonnik. Suplementy zawierające w ten składnik, pozytywnie wpływają na działanie jelit oraz wypróżnianie.

Przyjmowanie suplementów diety jest całkowicie bezpieczne, dzięki ich naturalnemu składowi oraz działaniu.