logo

Choroby skóry a suplementy diety – jakie środki pomagają oczyścić organizm?


Zdrowa skóra jest bezpośrednim następstwem zdrowego odżywiania się, zbilansowanej diety, a także zdrowego trybu życia. Zaburzenia w dostarczaniu odpowiednich witamin zaburzają metabolizm składników odżywczych i negatywnie wpływają na ogólny stan zdrowia, w tym także i skóry.

Suplementy diety witaminowe i mineralne mają za zadanie uzupełniać niedobory tych składników w organizmie. Dlatego też odpowiednia suplementacja jest wskazana przy chorobach skórnych.

Jakie suplementy stosować w chorobach skóry?

Pamiętając, że suplementy nie są i nie zastąpią odpowiedniego leczenia, odpowiednia suplementacja może być pomocna w leczeniu chorób skóry. I tak na przykład leczenie trądziku można wspomóc suplementami cynku, podrażnienia skóry łagodzą witaminy z grupy B, a witamina A wspomaga regenerację naskórka oraz wpływa na odpowiedni wzrost paznokci, włosów. W leczeniu łuszczycy można wspomagać się preparatami z witaminą B2. Dodatkowo, witaminy z grupy E chronią skórę przed wolnymi rodnikami, działają wygładzająco i odmładzająco.

Spośród ogromnego wyboru suplementów diety wpływających na stan i strukturę skóry, zdecydowana większość ma za zadanie wspomaganie łagodzenia skutków starzenia się. Suplementy pozwalają jednak również wspomagać organizm w zwalczaniu chorób skóry. Nie należy jednak zapominać, że nawet najlepsze suplementy nie zastąpią leków.